Wyniki wyszukiwania

Ceny mieszkań I kw/2017 – raport

Opublikowane przez Tomasz Ziemann w Kwiecień 30, 2017
| 0

CENY MIESZKAŃ NA RYNKU WTÓRNYM I KWARTAŁ 2017

 

Nie będę tworzył tzw. poezji z myślą o naszych Klientach i osobach zainteresowanych sprzedażą względnie zakupem mieszkania w Trójmiejskiej Aglomeracji (Gdańsk, Gdynia, Sopot). Zakończył się pierwszy kwartał 2017 roku i mogłem przygotować tabelaryczne zestawienie uśrednionych cen sprzedaży mieszkań na trójmiejskim wtórnym rynku mieszkaniowym. Podane uśrednione ceny odzwierciedlają trendy cenowe na przełomie rok 2016 pierwszy kwartał 2017.

Patrząc uważnie na moje opracowanie można zobaczyć spadki względnie wzrosty cen jednego metra kwadratowego mieszkań na Trójmiejskim Rynku. Można też z tego opracowania wyciągnąć szereg istotnych wniosków - kiedy kupić czy sprzedać mieszkanie. Dlaczego w konkretnej lokalizacji ceny rosną lub spadają. Podam jeden przypadek, kiedy mój Klient chcąc przyszłościowo kupić mieszkanie zdecydował się na jego zakup już teraz. Pomogły mu w tym moje skromne analizy, po których zdał sobie sprawę o dynamicznie rosnących cenach w wybranej przez niego dzielnicy Gdańska. W relacji rok do roku dziś zapłacił kilkanaście procent więcej za każdy metr kwadratowy w porównaniu do ubiegłego roku. Inny mój Klient zdecydował się w ubiegłym roku na zakup mieszkania pod wynajem. 

Dziś po przeczytaniu analizy zdał sobie sprawę, że zapłacił by zdecydowanie więcej. Podane ceny sprzedaży mieszkań to ceny uśrednione dla poszczególnych miast i dzielnic. Przywołałem podział mieszkań w zależności od powierzchni. Trochę inaczej jak zwyczajowo, ale w tych zakresach są mieszkania np. 1 i 2 pokojowe (0-35 m²) czy 3 i 4 pokojowe (61-90 m²). Prezentowana wartość cen mieszkań służy wyłącznie do celów informacyjnych a ceny mogą odbiegać od średniej w przedziale +10%/-10% . Nie brane były tutaj pod uwagę mieszkania o podwyższonym standardzie czy apartamenty.

Opracował: Andrzej Kozłowski

Zobacz : raport_I_2017