Wyniki wyszukiwania

Muszkieterowie – współpraca

Opublikowane przez Piotr Szmidt w Grudzień 10, 2016
| 0

Czemu skuteczni pośrednicy aktywnie współpracują ?

Współpraca to nie obowiązek - współpraca to przywilej najlepszych, którzy już z samej definicji stanowią pewną elitę. Współpraca to dla niektórych rezygnacja z pewnych praw, wolności, dochodów… forma podporządkowania  - nie do zaakceptowania.

Dla pośredników współpracujących w ramach Systemu Aktywnej Współpracy Rynku Nieruchomości współpraca oznacza świadome podporządkowanie się wyższym standardom i kulturze pracy, rozsądne korzystanie z wolności, a przede wszystkim świadomą rezygnację z niedbalstwa i poddanie się najsurowszej z możliwych ocen - ocenie kolegów wykonujących ten sam zawód. Klienci wybierają pośrednika w sposób mniej lub bardziej przypadkowy i zwykle ich opinia opiera się na jednej transakcji. Współpracujący pośrednicy S-A-W do swojego grona przyjmują i trwale współpracują tylko z kolegami i koleżankami znanymi im z wyjątkowej rzetelności i profesjonalizmu, którą ocenić można dopiero po latach współpracy i dziesiątkach wspólnie oferowanych ofert. Współpracując, świadomie rezygnujemy z pewnych podstawowych praw – szczególnie praw do bałaganu i bylejakości.

Czemu aktywnie współpracujemy, czemu poświęcamy na przygotowanie oferty więcej czasu niż inni? Z szacunku do kolegi pośrednika, z szacunku do klienta, z którym podpisaliśmy umowę…  a przede wszystkim z szacunku do siebie. W Systemie Aktywnej Współpracy współpracujemy parafrazując hasło bohaterów powieści Aleksandra Dumasa o trzech muszkieterach… Wszyscy pracujemy dla jednego pośrednika ale też każdy z nas pracuje dla wszystkich. Brzmi jak banał ale jest skuteczne dla nas i odbiorców naszych usług. Uczciwie konkurujemy ale też solidarnie współpracujemy – i przez synergię znacznie częściej skutecznie doprowadzamy do zawarcia umów oczekiwanych przez naszych klientów.

A przecież właśnie to jest sensem istnienia zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami !!! … dlatego skuteczni pośrednicy aktywnie współpracują.