OpenMLS i spotkanie z Donaldem Paskiem

Przejdź do listy wpisów

17 maja br. w Gdyni miało miejsce wydarzenie niezwykle ważne dla całego pomorskiego rynku nieruchomości, mianowicie uroczysta inauguracja OpenMLS. Dzięki temu narzędziu, praca pośrednika nieruchomości na Pomorzu stanie się o wiele bardziej efektywna i skuteczna – w poszukiwaniu nieruchomości dla klientów, nie trzeba będzie już przeglądać wielu portali, weryfikować aktualności ogłoszeń – pośrednicy chcący współpracować w ramach MLS – będą mieli wszystkie aktualne oferty w jednym miejscu.

18720986_1408451682570435_677885606_o.jpg

Wydarzenie to uświetnił swoja obecnością amerykański pośrednik rynku nieruchomości z Chicago – Donald Pasek. Postać niezwykle zasłużona dla tworzenia zawodu pośrednika w Polsce oraz budowania współpracy między pośrednikami. Don Pasek jest prezesem firmy Omniterra Real Properties, która obsługuje klientów chcących zakupić nieruchomości w Polsce i Stanach Zjednoczonych, w celach komercyjnych bądź prywatnych. Jest także założycielem Global Real Estate Forum w Chicago Association of Realtors ® . W 2010 roku został honorowym członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (WSPON) w uznaniu za jego pracę z członkami stowarzyszenia w Polsce i USA.

18699015_1408451539237116_280430832_o.jpg

Don Pasek posiada międzynarodową licencję - Certified International Property Specialist (CIPS) przez National Association of REALTORS w USA (NAR).  

Donald Pasek wystąpił w Gdyni z niezwykle ciekawą prelekcją dotyczącą historii pośrednictwa nieruchomości w Stanach Zjednoczonych oraz tego w jaki sposób udało się na amerykańskim rynku pośrednictwa osiągnąć standardy pracy, do których zdecydowanie powinniśmy dążyć.

U podstaw tego rynku leżą umowy na wyłączność oraz współpraca między pośrednikami przede wszystkim w wymiarze finansowym – absolutną normą jest podział prowizji między pośrednikiem klienta sprzedającego a kupującego a także wysoka etyka zawodowa. To ona buduje zaufanie między pośrednikami, prestiż tego zawodu, co wprost przekłada się na komfort pracy z klientami. Ci zaś, konfrontując się z tak profesjonalną i solidarną grupą zawodową, nie mają wątpliwości, że chcąc kupić czy sprzedać nieruchomość – korzystanie z usług pośrednika jest po prostu koniecznością, dla ich własnego bezpieczeństwa.

Mam nadzieję, że wykład Donalda Paska - tak zagorzałego orędownika umów na wyłączność oraz wysokiej etyki zawodowej zostanie na długo w pamięci uczestników tego spotkania i przede wszystkim zaś, że wdrożymy w życie jego cenne wskazówki - dla wzrostu prestiżu naszego zawodu i komfortu pracy.